O fundacji

Fundacja st.ART powstała z inicjatywy Bartłomieja Łuczków, Jolanty Grabowej oraz Żanety Sarneckiej-Roch. Po fenomenalnie krótkim okresie rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym (niecałe 14 dni), 28 października 2022 Fundacja została oficjalnie zarejestrowana.
W czasie krótkiej działalności udało się doprowadzić do premiery kinowej filmu "Śladami Bogusława Domaniewskiego". Film został zrealizowany środkami Giżyckiego Centrum Kultury z okazji 20-lecia śmierci tej nietuzinkowej postaci. Wysoka frekwencja na premierze oraz różnorodność pokoleniowa (słuchacze Giżyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, młodzież szkolna, mieszkańcy Giżycka, zaproszeni goście) pokazały, że taka forma edukacji cieszy się dużym zainteresowaniem wśród giżyckiej społeczności, potwierdzając jednocześnie właściwy kierunek działania Fundacji.

Obecnie Fundacja otrzymała dofinansowanie z ramienia Gminy Miejskiej Giżycko na realizację dwóch filmów dokumentalnych - o zmarłym artyście Andrzeju Morawskim oraz Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Giżyckiej.

Kim jesteśmy z szerszej perspektywy?

Bartłomiej Łuczków - Członek Zarządu Fundacji - Od 2020 roku pracownik Giżyckiego Centrum Kultury, gdzie zajmuje się produkcją filmową na potrzeby gizycko.tv, dodatkowo pracownik działu organizacji imprez, który z powodzeniem organizuje różnego typu wydarzenia kulturalne w mieście. Wcześniej pracował 5 lat technika sceniczna i obsługa imprez masowych na terenie Polski oraz zagranicy w warszawskiej firmie CRAFTMAN, zajmującą się profesjonalnie nagłośnieniem, oświetleniem oraz backlinem od ponad 30 lat. Dodatkowo zdobywał doświadczenie jako młodszy stage manager w firmie DEFACTO.

Jolanta Grabowa - Członek Zarządu Fundacji - absolwentka Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku, Wydział Zarządzania i Marketingu, specjalność - zarządzanie organizacjami. Absolwentka Prywatnej Wyższej Szkoły Zawodowej w Giżycku , Katedra Turystyki i Rekreacji , specjalność Obsługa Ruchu Turystycznego. Od 1989- czynna zawodowo praca w biurze i administracji. W latach 2007-2008 własna działalność gospodarcza. Od 2008-2018- starszy referent ds finansowych w Miejskim Zespole Obsługi Szkół i Przedszkoli w Giżycku, gdzie w latach 2009-2011 koordynowała i rozliczała projekt unijny pt.”Pomocna dłoń’’w ramach RPO, oraz w 2017-2018 rozliczanie projektu „Przebojowe przedszkolaki”, również w ramach RPO. Obecnie pracownik GCK (w Twierdzy Boyen). Odpowiedzialna za rozliczenia finansowe i administrację, współorganizatorka wystaw, wernisaży i imprez kulturowych.

Żaneta Sarnecka-Roch - Członek Zarządu Fundacji - absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 2010 - 2016 pracownik Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, w którym była odpowiedzialna za koordynację projektów polskich m.in. Festiwalu Architektury i Wzornictwa Tormiar, wystawy Antropologia Geometrii czy PRZEprojektu - artystycznej inicjatywy studentów Wydziału Sztuk Pięknych UMK. Od 2012 roku Fundacji Biuro Kultury współorganizowała Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest w Toruniu. W latach 2013- 2016 prezes Stowarzyszenia Sztuka Cię Szuka, które zajmuje się szeroko pojętą edukacją kulturalną. Obecnie pracownik Giżyckiego Centrum Kultury, odpowiedzialna za promocję i reklamę wydarzeń kulturalnych w mieście.

startfundacjagizycko@gmail.com

pon.-pt. 8:00-19:00

startfundacjagizycko@gmail.com

pon.-pt. 8:00-19:00

Do stworzenia strony wykorzystano kreator stron www WebWave.

11-500 Giżycko

ul. Suwalska 30A